Dla dzieci, które walczą z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA), popłynęła dobra energia prosto z serc turoszowskich Energetyków z PGE GiEK Oddziału Elektrowni Turów.

Pracownicy Oddziału Elektrownia Turów w Bogatyni przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Gaszyn Challenge i 31 lipca b.r. podjęli wyzwanie spółki MegaSerwis, wspierając tym samym działania mające na celu niesienie pomocy dla małej Mii Kurtuldu z Wrocławia. Dziewczynka walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA1). Pracownicy elektrowni zorganizowali także zbiórkę koleżeńską.

Do wyzwania Elektrownia Turów nominowała spółkę Betrans (Oddział Bogatynia) oraz Budimex SA.

Akcję #GaszynChallenge zapoczątkował strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie, który jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na leczenie chłopca chorego na SMA, a w nagranym filmiku nominował do akcji kolejne osoby. Akcja odbiła się szerokim echem wśród strażaków. W miarę upływu czasu ogarnęła cały kraj. Do akcji przyłączali się funkcjonariusze innych służb mundurowych, a także firmy, urzędy oraz oddziały PGE GiEK i spółki nadzorowane.