Wydarzenia
22-25.09.2022
XL WALNY ZJAZD DELEGATÓW STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH W BYDGOSZCZY
W dniach 22-25.09.2022r. pod hasłem „Elektrycy dla przyszłości Polski” odbył się XL Walny Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej.
Wybory do władz Stowarzyszenia Elektryków Polskich odbywają się co cztery lata.
Stowarzyszenie zrzesza 50 Oddziałów SEP w całej Polsce, Oddziały zrzeszają członków z różnych kół przynależnych do poszczególnych Oddziałów. Obecnie SEP zrzesza ponad 23 tysiące członków.
Zjazd rozpoczął się od mszy św. w intencji elektryków w Katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja, Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Bydgoszczy.
W Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej wstępnie przedstawiono sprawozdanie z czteroletniej działalności ustępujących władz statutowych SEP w celu otrzymania absolutorium. Następnie odbyła się prezentacja kandydatów na Prezesa SEP. Po obradach Prezesem Stowarzyszenia Elektryków Polskich został wybrany dr. Hab. Inż. Sławomir Cieślik Profesor Politechniki Bydgoskiej z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.
13-15.09.2022
W dniach 13-14.09.2022 r. Członkowie naszego koła mieli okazję ponownie uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Energetycznych ENERGETAB w Bielsko-Białej.
ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań z czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw energetyki zawodowej i przemysłowej oraz projektantami czy dostawcami usług – zarówno z Polski jak i z zagranicy.
Pracownicy branży elektrycznej Pionu Technicznego i Pionu Inwestycji z ELT oraz Spółki Eltur-Serwis mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie wytwarzania, przesyłania, magazynowania i użytkowania energii elektrycznej możliwymi do zastosowania w ELT. Zaznajomienie z trendami i najlepszymi działaniami w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach elektroenergetycznych w zakresie działalności ELT. Bezpośrednie porównanie prezentowanych rozwiązań w celu wybrania najbardziej przydatnych w ELT do prowadzenia remontów, modernizacji i inwestycji.
W dniu 15.09.2022 r. Członkowie naszego koła mieli okazję zwiedzić Zamkowy Browar w Cieszynie.
Podczas zwiedzania przedstawiono nam krótką historię Browaru:
Budowę Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego w Cieszynie zlecił arcyksiązę Karol Ludwik Habsburg. Następnie po otwarciu Browaru w 1846 r., jego działalność była nadzorowana przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. Nazwa „Zamkowy” przylgnęła do Browaru, gdyż wybudowano go na wzgórzu zamkowym, w sąsiedztwie habsburskiego zamku.
Cieszyn już wtedy posiadał bogatą tradycję piwowarską związaną z istniejącym sześć stuleci browarem miejskim produkującym piwo w niewielkich ilościach. Około 1840 roku na północnym stoku wzgórza zamkowego rozpoczęto budowę nowoczesnego browaru, który jako pierwszy w tej części Europy, miał na skalę przemysłową warzyć i butelkować piwo, znane później jako Pilzner zyskujący na popularności od połowy XIX wieku. Budowę Browaru ukończono w 1846 roku i natychmiast rozpoczęto trwającą do dziś produkcję, co czyni Arcyksiążęcy Browaru Zamkowy Cieszyn najdłużej nieprzerwanie działającym browarem w kraju.
Piwo z Cieszyna szybko zdobyło popularność nie tylko w Księstwie Cieszyńskim, ale także w całej habsburskiej monarchii, a piwo z Cieszyna można było zamówić również w samym Wiedniu. Ten sukces zachęcił rodzinę Habsburgów do otwarcia kolejnego browaru, tym razem w Żywcu. Pierwsi piwowarzy w młodszym browarze żywieckim pochodzili z Cieszyna.
Zabytkowe dziś maszyny z przełomu wieku do dzisiaj wykorzystywane są przez Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn w procesie tradycyjnego warzenia piwa.
28.04.2022
ZWIEDZENIE STACJI ELEKTROENERGETYCZNEJ ŚWIEBODZICE
W dniu 28.04.2022 r. Członkowie naszego koła mieli okazję zwiedzić Stację elektroenergetyczną "Świebodzice" 400/220/110 kV.
Stacja elektroenergetyczna Świebodzice jest jedną z niewielu stacji systemowych w południowo–zachodniej części Polski i spełnia bardzo ważną rolę w polskim systemie elektroenergetycznym. Energia elektryczna dopływa do tej stacji liniami napowietrznymi 220 kV z Elektrowni Turów (linia dwutorowa ze stacji Mikułowa) oraz Opole i Rybnik (linia jednotorowa ze stacji Ząbkowice). Energia ta kierowana jest linią jednotorową 220 kV do stacji systemowej Klecina k. Wrocławia oraz linią 220 kV do stacji Boguszów. Część tej energii kierowana jest również liniami napowietrznymi 110 kV do Głównych Punktów Zasilania (GPZ) zlokalizowanych w okolicach miejscowości Świdnica, Wałbrzych, Żarów i Pawłowice.
ZWIEDZENIE Kopalni Złota w Złotym Stoku.
Na całym obszarze Kopalni Złota znajdują się fantastycznie zorganizowane atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Zwiedzając Kopalnię Złota, poznaliśmy tajemnice ukryte głęboko pod ziemią. Zwiedzanie Kopalni Złota, Sztolni Ochrowej oraz Średniowiecznej Osady Górniczej odbyło się w towarzystwie przewodnika.
Mięliśmy okazję zagrać w grę fabularną „GRA na wagę złota - Szukanie skarbu”
Grupa wzięła udział w jednej z topowych zabaw, którą jest gra terenowa. Poszukiwanie skarbu to była znakomita rozrywka.
Podzieliliśmy się na drużyny i zyskaliśmy miano Poszukiwaczy złota.
Szukanie złota odbywa się na terenie XVI-wiecznej zabytkowej Kopalni Złota w Złotym Stoku, dzięki temu uczestnicy wyjazdu mieli możliwość poznania sekretów obiektu z całkiem innej strony… Przy pomocy specjalnych map poruszaliśmy się po sztolniach i zakamarkach Kopalni, rywalizując między sobą. W przewodniku poszukiwaczy złota znaleźliśmy także mnóstwo ciekawych informacji dotyczących historii obiektu.
Wspólnymi siłami zgromadziliśmy dużą ilość kruszcu, jaką zdołaliśmy odnaleźć na wyznaczonym terenie. Wygrała drużyna z jak największą ilością zgromadzonego złota.
Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota była zachwycająca!
17.11.2021
W dniu 17 listopada 2021 r. odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków kola SEP przy Elektrowni Turów.
Przedstawione zostały sprawozdania z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej koła SEP z kadencji 2018-2021. Udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi.
Przeprowadzono Wybór Prezesa, Członków Zarządu koła oraz Komisji Rewizyjnej koła na kadencję 2022 – 2025. Wybrano Delegatów na Walne Zgromadzenie Oddziału SEP w Jeleniej Górze.
Podczas dyskusji poruszano między innymi tematy związane z organizacją imprez techniczno-naukowych i integracyjnych koła SEP.
ZARZĄD KOŁĄ SEP Kadencji 2022 - 2025
Beata Chlebna | Prezes Koła | 75 773 7337 |
Andrzej Szczasiuk | Sekretarz Koła | 75 773 7225 |
Paweł Rura | Skarbnik Koła | 75 773 4557 |
Jarosław Chlebny | Członek Koła | 75 773 7500 |
Marek Biernacki | Członek Koła | 75 772 3420 |
KOMISJA REWIZYJNA Kadencji 2022 - 2025 | ||
---|---|---|
Janusz Drozdowski | Przewodniczący Komisji Rewizyjnej | 75 773 7210 |
Jacek Kielar | Członek Komisji | 75 773 7054 |
Robert Starczewski | Członek Komisji | 75 773 7610 |
14-16.09.2021
14 i 15 września 2021r. członkowie naszego koła mieli okazję uczestniczyć w 34. Międzynarodowych Targach Energetycznych ENERGETAB w Bielsko-Białej.
ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań z czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw energetyki zawodowej i przemysłowej oraz projektantami czy dostawcami usług – zarówno z Polski jak i z zagranicy.
Swoje najnowsze produkty - nowoczesne maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania- zaprezentowało wielu wystawców z Polski oraz krajów Europy i Azji.
W tegorocznych targach wzięło udział ponad 270 wystawców, których ekspozycje zlokalizowane były na prawie 4 ha rekreacyjnych terenów u podnóża Szyndzielni, zarówno w hali wielofunkcyjnej jak i w czterech halach namiotowych oraz na terenach otwartych.
Wydzielone były trzy specjalne strefy:
Strefa Odnawialnych Źródeł Energii – OZE
Strefa Elektromobilności – SEL
Strefa Praktycznych Pokazów technologii elektrycznych – SPP
Prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania – niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów.
Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz kilkanaście prezentacji firmowych.
Pracownicy Pionu Technicznego i Pionu Inwestycji z Elektrowni Turów oraz spółki Eltur-Serwis mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie wytwarzania, przesyłania, magazynowania i użytkowania energii elektrycznej.
16 września 2021r. Członkowie naszego koła odbyli wizytę w Elektrowni Pompowo-Szczytowej Porąbka-Żar. Podczas zwiedzania przedstawiono nam krótką prezentację i omówiono interesujące nas tematy związane z Elektrownią Pompowo-Szczytową.
07.11.2019
07 listopada grupa członków naszego koła SEP uczestniczyła w wycieczce technicznej do Stacji Elektroenergetycznej Najwyższych Napięć Mikułowa.
Stacja Mikułowa została gruntownie zmodernizowana i wyposażona w nową aparaturę do przyłączenia naszego nowego bloku nr 7 do sieci elektroenergetycznej. Po krótkim szkoleniu BHP uczestników zapoznano z przeznaczeniem, działaniem i specyfiką pracy stacji Mikułowa. Omówiono zasady prowadzenia ruchu i komunikacji nastawni z obiektami zewnętrznymi. Następnie uczestnicy zostali oprowadzeni po terenie stacji w bezpośredniej bliskości aparatury 400kV i 220kV. Rozdzielnia napięć pomocniczych wraz z urządzeniami podtrzymania sieci była kolejnym etapem oprowadzania. Następnie zaprezentowano przesuwniki fazowe i omówiono ich pracę pomiędzy stacjami Mikułowa i Hagenwerder. Na zakończenie oprowadzania grupie przedstawiono pompownię układu przeciwpożarowego przesuwników fazowych. Ponowna wizyta na nastawni była ostatnim etapem zwiedzania stacji Mikułowa. Pogoda dopisała, a wspólny obiad był miłym akcentem na zakończenie wycieczki.
17-19.09.2019
W dniach 17-19 września 2019 roku w Bielsko-Białej odbyły się międzynarodowe targi energetyczne.
Jak co roku członkowie naszego koła mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB w Bielsko-Białej. Swoje najnowsze produkty zaprezentowało wielu wystawców z Polski oraz krajów Europy i Azji. Starali się na tych największych w tej branży w Europie Środkowej targach pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania.
Praktycznie, prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania – niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów.
Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz kilkanaście prezentacji firmowych a także wiele mniej formalnych spotkań wystawców z ich kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych.
25.05.2019
Niewiele organizacji społecznych w Polsce może pochwalić się nieprzerwanym działaniem przez cały okres stulecia, jakie upłynęło od odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Z tej okazji Oddział Jeleniogórski zorganizował Konferencję okolicznościową dla członków wszystkich kół Oddziału, przedstawicieli centralnych władz SEP oraz zaproszonych gości. Konferencja odbyła się na terenie Kotliny Jeleniogórskiej w hotelu „Chata za wsią”.
Zaproszonymi na konferencje byli wszyscy członkowie Koła SEP przy Elektrowni Turów, które ma największą liczbę członków spośród wszystkich kół na terenie działania Oddziału Jeleniogórskiego SEP. W Oddziale jeleniogórskim wzajemna współpraca kół owocuje poszerzeniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej techniki elektrycznej, wymianą informacji i doświadczeń w eksploatacji urządzeń elektrycznych oraz rozwojem wzajemnych kontaktów członków stowarzyszenia.
Najpierw odbyła się część oficjalna, na której zaprezentowano historię działalności Oddziału jeleniogórskiego SEP, następnie wręczono odznaczenia dla osób najbardziej zasłużonych w naszym Oddziale SEP oraz wręczono pamiątkowe tabliczki dla zaproszonych gości. Taką tabliczkę przekazano również dla Dyrektora Oddziału Elektrowni Turów.
Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali pamiątkowe medale.
Na konferencji oficjalnie przyjęto nowego członka koła SEP przy Elektrowni Turów w poczet członków SEP Oddziału Jeleniogórskiego. Kolega otrzymał legitymację członkowską oraz gratulacje od Prezesa SEP Oddziału Jeleniogórskiego.
My również gratulujemy i życzymy sukcesów w działalności dla Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Po uroczystym obiedzie przyszła pora na trochę rozrywki. Zaproszona aktorka z teatru jeleniogórskiego rozbawiła wszystkich uczestników swoimi skeczami, anegdotkami oraz piosenkami z repertuaru różnych wykonawców. Atmosfera śpiewu udzieliła się biesiadującym SEP-owcom. Członkowie naszego koła w sposób widoczny udzielali się w obu częściach uroczystego spotkania.
TUTAJ można przeczytać o historii działalności SEP w Polsce.
26.04.2019
W dniu 26 kwietnia 2019 r. członkowie koła SEP uczestniczyli w wyjeździe do Wrocławia. Program wycieczki obejmował wizytę w Centrum Dyspozycji WN/ŚN TAURON oraz na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. W Centrum Dyspozycji uczestnicy zapoznali się z historią rozwoju sieci przesyłowych na Dolnym Śląsku, stanem obecnym i perspektywami rozwoju systemów dystrybucji i zarządzania sieciami. Pracownicy Centrum przedstawili zakres czynności i procedury wykorzystywane w codziennej pracy oraz nowoczesne narzędzia do diagnozowania stanu sieci. Dyspozytorzy zaprezentowali łączności i wymiany informacji wykorzystywane do kierowania brygadami remontowymi oraz sposoby postepowania przy uzgadnianiu i prowadzeniu prac na liniach. Wizytę zakończyło oprowadzenie po budynku Centrum.
Na wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej uczestników zapoznano z historią i stanem obecnym Laboratorium Wysokich napięć. Pokaz wyładowań wysokich napięć w laboratorium był najbardziej widowiskowym elementem wizyty. Dodatkowo uczestnicy zostali zaproszeni do Instytutu Informatyki i Robotyki gdzie omówiono i pokazano, w jaki sposób kształci się studentów w dziedzinie programowania i wykorzystywania robotów.
Zwieńczeniem wyjazdu był wjazd na punkt widokowy w budynku Sky Tower, skąd uczestnicy mogli podziwiać panoramę Wrocławia.
29.09.2018
W dniu 29.09.2018 r. członkowie koła SEP uczestniczyli w wyjeździe do Piechowic oraz Szklarskiej Poręby.
W programie mięliśmy zwiedzanie:
Zakładów Papierniczych WEPA w Piechowicach.
(Przewodnik oprowadził nas po obiekcie i przedstawił cały proces produkcji papieru). W 2006 r. roku Fabryka Papieru weszła w skład niemieckiej spółki "WEPA Papierfabrik Professional GmbH&Co. KG". Piechowicki zakład, jedyny w Polsce należący do grupy WEPA, działa od 2007 r. pod nazwą "WEPA Professional Piechowice S.A." i produkuje papier toaletowy i ręczniki papierowe. Spółka działa na terenie należącym do Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie.
(Przewodnik oprowadził nas po Muzeum i przedstawił najciekawsze eksponaty). Koło SEP przy PGE GiEK Oddział Elektrownia Turów od 2018 r. włączyło się do działań Oddziału Jeleniogórskiego SEP w zakresie uczestnictwa w opiece Muzeum Energetyki, które znajduje się w budynku starej siłowni wodnej.
Chcemy umożliwić członkom naszego koła zapoznanie się z działalnością, historią i aktualną ekspozycją Muzeum.
11-12.09.2018
W dniach 11-12 września 2018 roku w Bielsko-Białej odbyły się międzynarodowe targi energetyczne.
Swoje najnowsze produkty zaprezentowało 750 wystawców z 22 krajów Europy i Azji. Ekspozycje targowe zajęły prawie 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni. Wystawcy starali się na tych największych w tej branży w Europie Środkowej targach pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania.
Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, kable i przewody, odnawialne źródła energii, aparaty i systemy pomiarowe, systemy automatyki, przesyłania i obróbki informacji, urządzenia UPS, agregaty prądotwórcze i napędy, słupy linii nN, SN a nawet 110 kV, źródła światła wykorzystujące technologię LED oraz gustowne oprawy, cała gama specjalistycznych pojazdów, podnośników i narzędzi raz wiele innych wyrobów czy oferowanych usług.
Praktycznie, prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania – niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów.
Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz kilkanaście prezentacji firmowych a także wiele mniej formalnych spotkań wystawców z ich kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych.
Mieliśmy również okazję poznać Prezesa SEP:
28.05.2018
W dniu 12 maja 2018 r. w Radomierzycach odbyło się szkolenie pn. „Energetyczna Majówka 2018”. Wzięli w nim udział członkowie koła SEP przy ELT oraz przedstawiciele wydziału księgowych. Dwa różne światy, bo tak na pierwszy rzut oka można o tej inicjatywie powiedzieć.
Na pierwszy ogień, jeśli chodzi o zagadnienia dotyczące księgowości, poszedł podatek od nieruchomości, a dokładnie kwestie budzące na co dzień najwięcej wątpliwości, takie jak właściwa kwalifikacja podatkowa czy opodatkowanie niewykorzystanych składników majątku.
Z kolei pracownicy służb technicznych przybliżyli zagadnienia związane ze specyfiką urządzeń służących do produkcji energii elektrycznej i z samym procesem jej wytwarzania.
Przed szkoleniem jego uczestnicy mieli możliwość zwiedzania zapory na rzece Witka oraz Pałacu w Radomierzycach. Ponadto zorganizowana była wycieczka rowerowa malowniczą trasą wzdłuż Nysy Łużyckiej do miejscowości Rosenthal oraz spływ kajakowy trasą Posada-Radomierzyce.
Inicjatywa tego typu szkoleń spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony Dyrektora Oddziału – Pawła Styczyńskiego, który był gościem „Energetycznej Majówki”.
- Doceniam zaangażowanie oraz pomysły pracowników. Wymiana doświadczeń, dobra współpraca między pionami jest bardzo cenna dla firmy. Wiedzą trzeba się dzielić i dlatego życzyłbym sobie, aby w przyszłym roku miało miejsce podobne szkolenie – dodał Dyrektor Styczyński.
24.04.2018
W dniu 24.04.2018 r. członkowie naszego Koła SEP mieli okazję uczestniczyć w wycieczce krajoznawczo-technicznej.
Byliśmy zaproszeni do Stacji Dyspozytorskiej - ODR Tauron Dystrybucja Jelenia Góra oraz do Elektrowni wodnej Pilchowicach.
14.04.2018
W dniu 14.04.2018 r. w ramach konferencji pt. „Bezpieczeństwo i niezawodność urządzeń elektrycznych eksploatowanych w przemyśle górniczym” w Elektrowni Turów odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddziału Gliwickiego z kołem SEP działającym przy Elektrowni Turów.
Goście obejrzeli film o historii i dniu dzisiejszym Elektrowni Turów zwiedzili rozdzielnię 110 kV Y0AEA, nastawnie bloków 3 i 4, a panoramę Elektrowni i okolic mogli podziwiać z tarasu widokowego na dachu kotła nr 5.
Uczestnicy konferencji mieli okazję poznać podstawowe procesy technologiczne wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz przedstawiono im plany modernizacji elektrowni. „Nie zdawałem sobie sprawy, że tak złożone procesy można prowadzić w sposób tak dobrze zorganizowany i profesjonalny. Wasza Elektrownia mimo wielkiego zagęszczenia instalacji urządzeń jest obiektem czystym i uporządkowanym. Posiada nawet zadbane tereny zielone. W porównaniu z zakładami na Górnym Śląsku robi ogromne wrażenie” – powiedział jeden z uczestników konferencji.
Wszyscy podziwiali rozległy zakres działań podejmowanych w Elektrowni, złożoność procesów prowadzonych z wysoką świadomością techniczną oraz zastosowaniem urządzeń i instalacji o najwyższych standardach technicznych.
17.03.2018
W dniu 17 marca 2018 r. w Hotelu „MERCURE” w Jeleniej Górze odbyło się XIX WALNE ZGROMADZENIE DELEGATÓW ODDZIAŁU SEP.
Otwarcia dokonał ówczesny jeszcze Prezes Oddziału kolega Robert Wójcik. Tradycyjnie chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych Kolegów w minionej kadencji. Podczas WZDO wybitnie udzielającym się członkom SEP wręczono odznaczenia. Odbył się pokaz slajdów przedstawiający wydarzenia związane z działalnością SEP w minionej kadencji. Podczas zgromadzenia Prezes Oddziału złożył sprawozdanie z działalności SEP w latach 2014 – 2017. Po przeprowadzeniu oceny czteroletnich działań i dyskusji udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi. Pozytywnie oceniono pracę członków poszczególnych Kół zrzeszonych
w jeleniogórskim Oddziale SEP.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe, branżowe a ponadto z okazji 60-lecia Jeleniogórskiego Oddziału SEP uhonorowano medalami i odznaczeniami stowarzyszenia koleżankę i kolegów, członków naszego Koła przy PGE Elektrownia TURÓW. Wręczenia dokonał Wiceprezes SEP Krzysztof Nowicki. Grono zasłużonych dla działalności Stowarzyszenia Elektryków Polskich powiększyli:
- Drozdowski Janusz – odznaczona złotą honorową odznaką SEP
- Kucharski Tadeusz – odznaczona złotą honorową odznaką SEP
- Chlebna Beata – odznaczona srebrną honorową odznaką SEP
- Kustosz Wojciech – odznaczony srebrną honorową odznaką SEP
Wszystkim odznaczonym Zarząd Koła serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów na polu szeroko rozumianej dziedziny elektryki.
W drugiej części obrad dokonano wyboru nowych władz Oddziału, Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego oraz przewodniczących Oddziałowych Komisji Problemowych. Nowy Zarząd SEP Oddziału jeleniogórskiego w składzie: Prezes- Krzysztof Krzyżak; Wiceprezes Zbigniew Jaworski, Wiceprezes Beata Chlebna, Sekretarz – Andrzej Wojciechowski, Skarbnik – Waldemar Gudakowski. Liczymy na dobrą współpracę.
Udział członków Koła SEP przy PGE GiEK S.A. Elektrownia Turów we władzach Oddziału Jeleniogórskiego:
- Beata Chlebna – Wiceprezes Oddziału Jeleniogórskiego SEP - Sekretarz Koła przy PGE GiEK Elektrownia Turów;
- Wojciech Kustosz – Członek Zarządu SEP Oddział Jelenia Góra - Członek Koła SEP przy PGE GiEK Elektrownia Turów;
- Andrzej Szczasiuk – Członek Zarządu SEP Oddział Jelenia Góra - Prezes Koła SEP przy PGE GiEK Elektrownia Turów;
- Janusz Drozdowski – Członek Komisji Rewizyjnej SEP Oddział Jelenia Góra - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Koła SEP przy PGE GiEK Elektrownia Turów;
- Jarosław Chlebny – Członek Sądu Koleżeńskiego SEP Oddział Jelenia Góra - Członek Koła SEP przy PGE GiEK Elektrownia Turów.
23.11.2017
W dniu 23 listopada 2017 odbyło się spotkanie Zarządu Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Elektrowni Turów z odchodzącym na emeryturę Zdzisławem Kossowskim.
Zdzisław Kossowski był pracownikiem Elektrowni od 1971 r. Związany był z eksploatacją, nadzorem i prowadzeniem ruchu urządzeń elektrycznych. Pełnił funkcję Kierownika Wydziału Ruchu Elektrycznego. W latach 2006 do 2017 pełnił przez trzy kadencje funkcję Prezesa Koła SEP przy Elektrowni Turów. Na spotkaniu przekazano odchodzącemu podziękowania za współpracę i wkład pracy w pełnienie funkcji społecznej oraz drobne upominki.
Zdzisław Kossowski jest jednym z tych, którzy niewątpliwie tworzyli historię Elektrowni zasłużyli się dla jej rozwoju.
15.11.2017
W dniu 15 listopada 2017 r. odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków kola SEP przy PGE GiEK Oddział Elektrownia Turów.
Obrady otworzył Prezes koła SEP Zdzisław Kossowski witając wszystkich i zapoznając z celem spotkania. Przedstawione zostały sprawozdania z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej koła SEP z kadencji 2014-2017. Podczas dyskusji poruszano między innymi tematy związane z organizacją imprez techniczno-naukowych i integracyjnych koła SEP. Udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi.
- I termin obrad: - godzina 13:50;
- II termin obrad: - godzina 14:00;
Porządek obrad:
- Otwarcie Walnego Zebrania Koła SEP;
- Wybór prowadzącego obrady Walnego Zebrania Koła SEP;
- Wybór Komisji Skrutacyjnej i Komisji Wniosków i Uchwał;
- Sprawozdanie Zarządu z działalności koła;
- Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej koła;
- Rozpatrzenie sprawozdania Zarządu z działalności koła i sprawozdania Komisji Rewizyjnej koła - dyskusja;
- Udzielenie absolutorium Zarządowi koła;
- Wybór Prezesa i Członków Zarządu koła;
- Wybór Komisji Rewizyjnej koła;
- Wybór Delegatów na Walne Zgromadzenie Oddziału;
- Uchwalenie kierunków działalności koła;
- Statut Stowarzyszenia Elektryków Polskich;
- Najwyższą władzą koła jest WZK;
- W WZK biorą udział z głosem stanowiącym wszyscy członkowie koła lub delegaci członków koła oraz członkowie honorowi należący do koła;
- W walnym zebraniu delegatów koła biorą udział z głosem doradczym członkowie ustępującego zarządu i komisji rewizyjnej koła oraz zasłużeni seniorzy należący do koła”.
Na kadencję 2018-2021 wybrano nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną koła SEP przy PGE GiEK Odział Elektrownia Turów. Życzymy sukcesów.
13-15.09.2016
W dniach 13-15 września 2016 roku w Bielsko-Białej odbyły się międzynarodowe targi energetyczne.
Swoje najnowsze produkty zaprezentowało 750 wystawców z 22 krajów Europy i Azji. Ekspozycje targowe zajęły prawie 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni. Wystawcy starali się na tych największych w tej branży w Europie Środkowej targach pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania.
Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, kable i przewody, odnawialne źródła energii, aparaty i systemy pomiarowe, systemy automatyki, przesyłania i obróbki informacji, rządzenia UPS, agregaty prądotwórcze i napędy, słupy linii nN, SN a nawet 110 kV, źródła światła wykorzystujące technologię LED oraz gustowne oprawy, cała gama specjalistycznych pojazdów, podnośników i narzędzi oraz wiele innych wyrobów czy oferowanych usług.
Praktycznie, prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania – niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Nie brakowało też urządzeń i systemów wspomagających produkcję energii z OZE, mimo pewnego wyhamowania tych inwestycji w tym roku. Przykładem może być przedstawiony przez firmę NEXANS trójfazowy kabel nadprzewodnikowy o mocy 10 MVA o średnicy zewnętrznej około 15 cm.
Wysokowydajny i trwały system izolacyjny w połączeniu z wykorzystaniem zjawiska nadprzewodności w pełni osłoniętym systemie daje kablom nadprzewodnikowym pewne unikalne możliwości:
- Małe spadki napięcia z powodu niskiej indukcyjności i małych strat
- Brak obciążeń termicznych dla kanałów kablowych i tuneli
- Brak emisji pola elektromagnetycznego
- Sprawność energetyczna przy obciążeniu szczytowym
Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz kilkanaście prezentacji firmowych a także wiele mniej formalnych spotkań wystawców z ich kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych.
16-18.09.2014
W dniach 16–18.09.2014 r. nasi przedstawiciele uczestniczyli w 27 Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich w Bielsko-Białej.
W międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2014 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 749 wystawców z 20 krajów Europy i Azji. Na tych największych, w tej branży, w Europie Środkowej targach wystawcy starali się pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania.
Z tymi rozwiązaniami postanowiło zapoznać się w tym roku ponad 20 tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy. Zwiedzającym jak i wystawcom dopisała pogoda – przez trzy targowe dni świeciło słońce. Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, kable i przewody, odnawialne źródła energii, aparaty i systemy pomiarowe, automatyki, przesyłania i obróbki informacji, urządzenia UPS, agregaty prądotwórcze i napędy oraz wiele innych wyrobów czy oferowanych usług.
Praktycznie prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania – niektóre zrozumiałe, być może, tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Ale i osoby mniej zaawansowane w technice mogły zaciekawić się prezentowanymi aparatami, narzędziami, całą gamą specjalistycznych pojazdów czy podnośników, panelami fotowoltaicznymi czy nowoczesnymi źródłami światła montowanymi na efektownych słupach kompozytowych bądź na słupach z odległej epoki lamp gazowych.
Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz wiele mniej formalnych spotkań wystawców z ich kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych. Spośród 71 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu „na wyróżniający się produkt prezentowany na targach”, komisja konkursowa pucharem Ministra Gospodarki wyróżniła rozdzielnicę GIS o nazwie OPTIMA 145 produkowaną przez ELEKTROBUDOWĘ SA. Statuetkę „Złotego Lwa” Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego za „E-recycler zasobnik do akumulacji energii oparty na super kondensatorach ” odebrał w imieniu firmy MEDCOM Sp. z o.o. jej wiceprezes – pan Jerzy Linka.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Strategicznego Partnera targów ENERGETAB – TAURON Dystrybucji S.A., na którym zaprezentowano inteligentne liczniki energii elektrycznej i objaśniano ich praktyczne zastosowanie.
09.04.2014
W dniu 9 kwietnia zmarł wieloletni działacz SEP Kolega Maciej Guttmeyer.
Przez lata aktywnie uczestniczył w życiu SEP. Był między innymi Członkiem Zarządu Oddziału jeleniogórskiego, prezesem koła przy Elektrowni Turów oraz członkiem różnych komisji powoływanych przez SEP. Prowadził wielokrotnie prelekcje i szkolenia naukowe. Za zasługi dla SEP został odznaczony honorowymi odznakami złotą i srebrną.
Dał się poznać, jako bardzo sympatyczny i wesoły człowiek, chętnie służący swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego wspomnienie zostanie w naszej wdzięcznej pamięci.
01.03.2014
W dniu 01 marca 2014 r. w Hotelu „MERCURE” w Jeleniej Górze odbyło się XVIII WALNE ZGROMADZENIE DELEGATÓW ODDZIAŁU SEP.
Otwarcia dokonał ówczesny jeszcze Prezes Oddziału kolega Robert Wójcik. Tradycyjnie chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych Kolegów w minionej kadencji. Podczas WZDO wybitnie udzielającym się członkom SEP wręczono odznaczenia. Odbył się pokaz slajdów przedstawiający wydarzenia związane z działalnością SEP w minionej kadencji.
Podczas zgromadzenia Prezes Oddziału złożył sprawozdanie z działalności SEP w latach 2010 – 2013. Po przeprowadzeniu oceny czteroletnich działań i dyskusji udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi. Pozytywnie oceniono pracę członków poszczególnych Kół zrzeszonych w jeleniogórskim Oddziale SEP.
17.12.2013
W dniu 17 grudnia 2013 r. odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków kola SEP przy PGE GiEK Oddział Elektrownia Turów.
Obrady otworzył Prezes koła SEP Zdzisław Kossowski witając wszystkich i zapoznając z celem spotkania. Przedstawione zostały sprawozdania z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej koła SEP z kadencji 2010-2013. Podczas dyskusji poruszano między innymi tematy związane z organizacją imprez techniczno-naukowych i integracyjnych koła SEP. Udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi.
- I termin obrad: - godzina 13:50;
- II termin obrad: - godzina 14:00;
Porządek obrad:
- Otwarcie Walnego Zebrania Koła SEP;
- Wybór prowadzącego obrady Walnego Zebrania Koła SEP;
- Wybór Komisji Skrutacyjnej i Komisji Wniosków i Uchwał;
- Sprawozdanie Zarządu z działalności koła;
- Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej koła;
- Rozpatrzenie sprawozdania Zarządu z działalności koła i sprawozdaniaKomisji Rewizyjnej koła - dyskusja;
- Udzielenie absolutorium Zarządowi koła;
- Wybór Prezesa i Członków Zarządu koła;
- Wybór Komisji Rewizyjnej koła;
- Wybór Delegatów na Walne Zgromadzenie Oddziału;
- Uchwalenie kierunków działalności koła;
- Statut Stowarzyszenia Elektryków Polskich;
- Najwyższą władzą koła jest WZK;
- W WZK biorą udział z głosem stanowiącym wszyscy członkowie kołalub delegaci członków koła oraz członkowie honorowi należący do koła;
- W walnym zebraniu delegatów koła biorą udział z głosem doradczymczłonkowie ustępującego zarządu i komisji rewizyjnej koła oraz zasłużeniseniorzy należący do koła”.
Na kadencję 2014-2017 wybrano nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną koła SEP przy PGE GiEK Odział Elektrownia Turów. Wybranym Zarząd Koła serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów w propagowaniu zadań i celów Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
12.06.2010
Koło SEP przy Elektrowni Turów wspólnie z Wydziałem Socjalnym elektrowni zorganizowało w dniu 12.06.2010 r, z okazji Dnia Elektryka, pieszą wycieczkę rekreacyjno-turystyczną szlakiem turystycznym wzdłuż rzeki Bóbr.
Uczestnikami byli pracownicy Elektrowni i członkowie ich rodzin. Wymarsz nastąpił z dworca autobusowego w Jeleniej Górze. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie elektrowni wodnych.
Grupa zwiedziła po drodze trzy elektrownie: Bobrowice I, Pilchowice I z monumentalną zaporą (obydwie na rzece Bóbr) oraz na koniec jedną z najstarszych i najpiękniejszych w kraju elektrowni wodnych – budowlę stopnia wodnego Leśna na rzece Kwisie. Wszystkie elektrownie zachwycały zarówno rozwiązaniami technicznymi jak i pięknem architektury.
Na szlaku pojawił się również dość nieoczekiwanie, najstarszy budynek świecki – średniowieczna Wieża Rycerska w Siedlęcinie, której zwiedzania nikt sobie nie mógł odmówić. Nie można zapomnieć o pięknie natury, z którą mieliśmy możliwość obcować podczas trwania całej wycieczki. Pogoda dopisała, miła atmosfera również.
Zachęcamy do korzystania z takiego sposoby na weekendowy wypoczynek. Do miłego zobaczenia na następnej wycieczce.
20.02.2010
W dniu 20.03.2010 r. w hotelu „MERCURY” w Jeleniej Górze odbyło się XVI Walne Zgromadzenie Delegatów Jeleniogórskiego Oddziału SEP.
Otwarcia XVI WZDO dokonał Prezes Oddziału kol. Robert Wójcik. Chwilą Ciszy uczczono pamięć zmarłych Kolegów w minionej kadencji. Ponadto podczas WZDO wręczono wyróżnienia przyznane w związku z szeroką działalnością na rzecz rozwoju Stowarzyszenia prowadzoną przez indywidualnych członków jak i poszczególne Koła SEP.
Sprawozdanie z działalności w latach 2006-2009 złożył Prezes Oddziału kol. Robert Wójcik, podkreślając na wstępie, że zawiera ono jedynie pewne zestawienia, podsumowania i przypomina tematykę, jaką zajmował się Oddział w minionych latach upływającej kadencji, które są wynikiem pracy członków poszczególnych Kół zrzeszonych w Jeleniogórskim Oddziale SEP. Dopełnieniem wystąpienia Prezesa były podsumowania Przewodniczących Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego oraz Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, której to Przewodniczący składając podziękowania oraz wyrazy uznania za włożony wkład pracy dla ustępującego Zarządu, wnioskował o przyjęcie sprawozdania i udzielenie absolutorium ustępującym Władzom Oddziału. Zgodnie z zatwierdzonym programem obrad przeprowadzono wybory do Władz Oddziału oraz na Delegatów na XXXV WZD SEP. Wybrany ponownie na nową kadencję Prezes Zarządu kol. Robert Wójcik przedstawił zamierzenia programowe dalszej działalności stowarzyszeniowej w rozpoczynającej się kadencji, które w pełni przyjęto podejmując Uchwałę XVI WZDO.
Bezpośrednio po zakończeniu obrad Walnego Zgromadzenia odbyło się pierwsze zebranie wybranych władz, na którym ukonstytuował się Zarząd Oddziału, a także Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński oraz Komisje problemowe. Do władz Oddziału zostali wybrani członkowie naszego Koła:
- Maciej Guttmeyer – członek Zarządu Oddziału, Przewodniczący Komisji Naukowo-technicznej;
- Janina Pietraszkiewicz – członek Komisji Rewizyjnej Oddziału.
Wybranym Zarząd Koła serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów w propagowaniu zadań i celów Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
17.04.2010
XVI Olimpiada Podstaw Elektrotechniki uczniów Szkół Średnich Euroregionu Nysa „NEISSE-ELEKTRO 2000”
17.04.2010 roku (sobota) w Zittau (Niemcy) na terenie Wyższej Szkoły Technicznej, odbyła się XVI Olimpiada Podstaw Elektrotechniki uczniów Szkół Średnich Euroregionu Nysa „NEISSE-ELEKTRO 2000”. Poszczególne kraje (Czechy, Niemcy i Polska) były reprezentowane przez kilkuosobowe zespoły uczniów szkól technicznych znajdujących się w Euroregionie Nysa.
Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań pisemnych, na które należało poświęcić po 90 minut. Zwyczajowo autorem zadań był jeden z profesorów Szkoły Wyższej z Zittau. Zadania były zredagowane w języku angielskim, co było dodatkowym utrudnieniem dla uczestników konkursu wiedzy elektrotechnicznej. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00 i trwał do godziny 11:45. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, po krótkiej przerwie obiadowej, udali się na wycieczkę po mieście i okolicach Zittau.
W tym czasie międzynarodowe jury sprawdzało konkursowe prace celem wyłonienia dziesięciu najlepszych laureatów olimpiady. O godzinie 14:40 wykonano przed ratuszem tradycyjne zdjęcie wszystkich uczestników (uczniów, nauczycieli, przedstawicieli lokalnych władz). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w sali mieszczańskiej (Złota Sala) ratusza miasta Zittau.
W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy szkół średnich, profesorowie Wyższej Szkoły Technicznej Gerlitz-Zittau, przedstawiciele władz Saksoni, burmistrz Zittau, nauczyciele oraz uczniowie. Koło SEP przy PGE Elektrowni Turów S.A. reprezentowali: kolega Jan Czech oraz Kolega Dariusz Fronczak, którzy w imieniu Prezesa Zarządu Elektrowni wręczyli upominki oraz złożyli gratulację dziesięciu najlepszym finalistom XVI Olimpiady Podstaw Elektrotechniki Euroregionu Nysa, „NEISSE-ELEKTRO 2000”.
10.11.2008
W piątek 10 października 2008 r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Energetyka 2008.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe, branżowe a ponadto z okazji 60-lecia Jeleniogórskiego Oddziału SEP uhonorowano medalami i odznaczeniami stowarzyszenia koleżankę i kolegów, członków naszego Koła przy PGE Elektrownia TURÓW. Wręczenia dokonał Prezes Oddziału Robert Wójcik. Grono zasłużonych dla działalności Stowarzyszenia Elektryków Polskich powiększyli:
- Czech Jan – odznaczony medalem im. Prof. Mieczysława Pożarskiego
- Maciejewski Czesław – odznaczony medalem im. Prof. Alfonsa Hoffmana
- Guttmeyr Maciej – odznaczony złotą honorową odznaką SEP
- Wędzonka Wiesława – odznaczona złotą honorową odznaką SEP
- Ozimowski Tomasz – odznaczony srebrną honorową odznaką SEP
- Kupczyk Ryszard Tadeusz – odznaczony srebrną honorową odznaką SEP
- Trybała Tadeusz – odznaczony srebrną honorową odznaką SEP
Wszystkim odznaczonym Zarząd Koła serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów na polu szeroko rozumianej dziedziny elektryki.
12.06.2007
Zarząd Koła SEP zorganizował w dniach 11-12 czerwca br. wyjazd szkoleniowy dla grupy pracowników BOT Elektrownia Turów oraz członków Koła SEP, na Międzynarodowe Targi Poznańskie „Innowacje -Technologie – Maszyny” oraz „Infosystem”.
Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w seminariach, konferencjach oraz różnorodnych prezentacjach najnowszych rozwiązań technicznych i technologii wykorzystywanych w przemyśle. Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzenie poznańskiego rynku oraz pomnika przyrody – wiekowego dębu. Zarząd Koła SEP oraz uczestnicy wyjazdu składają podziękowania wszystkim osobom, które wsparły organizatorów.
28.04.2006
28 kwietnia br. odbyła się wycieczka techniczna do rozdzielni Mikułowa.
Celem wycieczki było zapoznanie się z obiektem po jego gruntownej modernizacji. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia z bliska systemów 400 kV, 220 kV oraz 110 kV wraz z autotransformatorami sprzęgającymi te systemy.
Wydarzeniem były próby układu gaszenia autotransformatora 400kV/220kV. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się również nowoczesna nastawnia. Pomimo złej pogody humory na szczęście dopisały.
25.03.2006
25 marca 2006 r. w Jeleniej Górze odbyło się XIV Walne Zgromadzenie Delegatów Oddziału Jeleniogórskiego SEP, w którym uczestniczyli delegaci z naszego koła.
W trakcie obrad ustępujący Zarząd złożył sprawozdanie z działalności Oddziału Jeleniogórskiego SEP w latach 2002-2005. Po przeprowadzeniu oceny czteroletnich działań i dyskusji udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi.
Wspomniano również i uczczono minutą ciszy naszych szacownych kolegów, którzy odeszli już od nas, między innymi kolegę z naszego Koła – Bogdana Wójtowicza. Wybitnie udzielającym się członkom SEP wręczono odznaczenia.
W drugiej części obrad dokonano wyboru nowych władz Oddziału, Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego oraz przewodniczących oddziałowych komisji problemowych. Miło nam poinformować, że przedstawicieli naszego Koła wybrano na następujące funkcje we władzach Oddziału Jeleniogórskiego:
- Maciej Guttmeyer – Członek Zarządu Oddziału - Przewodniczący Komisji naukowo-technicznej;
- Janina Pietraszkiewicz – Członek Komisji Rewizyjnej SEP Oddział Jelenia Góra;
Wybranym Zarząd Koła serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów w propagowaniu zadań i celów Stowarzyszenia Elektryków Polskich.