W dniu 12 maja 2018 r. w Radomierzycach odbyło się szkolenie pn. „Energetyczna Majówka 2018”. Wzięli w nim udział członkowie koła SEP przy ELT oraz przedstawiciele wydziału księgowych. Dwa różne światy, bo tak na pierwszy rzut oka można o tej inicjatywie powiedzieć.

 

Na pierwszy ogień, jeśli chodzi o zagadnienia dotyczące księgowości, poszedł podatek od nieruchomości, a dokładnie kwestie budzące na co dzień najwięcej wątpliwości, takie jak właściwa kwalifikacja podatkowa czy opodatkowanie niewykorzystanych składników majątku. 

 

Z kolei pracownicy służb technicznych przybliżyli zagadnienia związane ze specyfiką urządzeń służących do produkcji energii elektrycznej i z samym procesem jej wytwarzania. 

 

 

Przed szkoleniem jego uczestnicy mieli możliwość zwiedzania zapory na rzece Witka oraz Pałacu w Radomierzycach. Ponadto zorganizowana była wycieczka rowerowa malowniczą trasą wzdłuż Nysy Łużyckiej do miejscowości Rosenthal oraz spływ kajakowy trasą Posada-Radomierzyce. 

 

 

Inicjatywa tego typu szkoleń spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony Dyrektora Oddziału – Pawła Styczyńskiego, który był gościem „Energetycznej Majówki”. 

 

 

- Doceniam zaangażowanie oraz pomysły pracowników. Wymiana doświadczeń, dobra współpraca między pionami jest bardzo cenna dla firmy. Wiedzą trzeba się dzielić i dlatego życzyłbym sobie, aby w przyszłym roku miało miejsce podobne szkoleniedodał Dyrektor Styczyński.

 

 

 

elturow_site