Koło SEP przy Elektrowni Turów wspólnie z Wydziałem Socjalnym elektrowni zorganizowało w dniu 12.06.2010 r, z okazji Dnia Elektryka, pieszą wycieczkę rekreacyjno-turystyczną szlakiem turystycznym wzdłuż rzeki Bóbr.

 

Uczestnikami byli pracownicy Elektrowni i członkowie ich rodzin. Wymarsz nastąpił z dworca autobusowego w Jeleniej Górze. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie elektrowni wodnych. 

 

Grupa zwiedziła po drodze trzy elektrownie: Bobrowice I, Pilchowice I z monumentalną zaporą (obydwie na rzece Bóbr) oraz na koniec jedną z najstarszych i najpiękniejszych w kraju elektrowni wodnych – budowlę stopnia wodnego Leśna na rzece Kwisie. Wszystkie elektrownie zachwycały zarówno rozwiązaniami technicznymi jak i pięknem architektury. 

 

Na szlaku pojawił się również dość  nieoczekiwanie, najstarszy budynek świecki – średniowieczna Wieża Rycerska w Siedlęcinie, której zwiedzania nikt sobie nie mógł odmówić. Nie można zapomnieć o pięknie natury, z którą mieliśmy możliwość obcować podczas trwania całej wycieczki. Pogoda dopisała, miła atmosfera również.

 

Zachęcamy do korzystania z takiego sposoby na weekendowy wypoczynek. Do miłego zobaczenia na następnej wycieczce.

 

 

elturow_site