Piknik z okazji Dnia Energetyka dla pracowników Elektrowni Turów i członków ich rodzin stał się już tradycją obchodów tego święta. Impreza organizowana jest corocznie, zazwyczaj w pierwszy weekend września.

 

 

Jest to jedna z najbardziej hucznych tradycji energetycznych, której zawsze towarzyszy dobra zabawa i pozytywny klimat. Piknik energetyków utrzymywany jest w tonie przyjaznej, rodzinnej atmosfery. Zarówno dorośli jak i dzieci mogą liczyć na mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Dla najmłodszych są to najczęściej powietrzne zamki i kolorowe place zabaw, a dla starszych imprezy towarzyszące, jak na przykład: mistrzostwa w grillowaniu czy turnieje rodzin. Głodni i spragnieni uczestnicy znajdą coś dla siebie w licznych punktach gastronomicznych.

 

 

Oprawa muzyczna festynu jest również na najwyższym poziomie. Od pierwszej edycji imprezy, dla energetyków występowały między innymi takie gwiazdy jak:

Rudi Szubert, Alosza Awdiejew, Sierra Manta, Krzysztof Krawczyk, Zespół Żuki, Kabaret Rak, Skaldowie, Jerzy Filar, Ryszard Rynkowski, Chrząszcze, Kuba Sienkiewicz i Elektryczne Gitary, Teatr Nasz, Rock Girls, Bratanki, Robert Janowski, Sławomir Łosowski, IRA, De Mono, Golec Orkiestra, Szymon Wydra i Carpe Diem, Kabaret Elita, ABBA Cover, Leszcze, Perfekt, Paweł Kukiz i Piersi.

 

Festyny z okazji święta energetyków miały miejsce na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Złotnikach Lubańskich, na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Witka w Niedowie, w Zgorzelcu czy nad zalewem w Bogatyni.

 

Tradycyjnie już imprezę zamyka gigantyczny pokaz sztucznych ogni przy dźwiękach muzyki.Taki podniebny fireshow na długo pozostaje w pamięci.