Ideą Dnia Otwartego w Elektrowni Turów jest promocja marki i zakładu, a także zapoznanie zainteresowanych z procesem produkcji energii w elektrowniach węglowych. Zazwyczaj Dzień Otwarty wypada na początku września każdego roku.

 

 

Osoby, które są zainteresowane zwiedzaniem mogą tego dnia pod opieką przewodnika podziwiać Elektrownię „od kuchni”. Trasa zwiedzania jest tak zaplanowana, żeby zwiedzający mogli obejrzeć najciekawsze miejsca i obiekty w Elektrowni, a jednocześnie by wycieczka była bezpieczna. Głównymi punktami wycieczki są między innymi:

 

  • Plac węglowy
  • Kotłownia
  • Maszynownia
  • Taras widokowy
  • Nastawnia blokowa

„Drzwi otwarte” w Elektrowni Turów cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Świadczy o tym rosnąca frekwencja zwiedzających, którzy przyjeżdżają podziwiać zakład z wielu zakątków naszego województwa. Poza Dniem Otwartym również istnieje możliwość odwiedzenia Elektrowni przez zorganizowane grupy takie jak: szkoły, uczelnie itd. Należy wystosować odpowiednie podanie do Dyrektora Oddziału z prośbą o wyrażenie zgody na zwiedzanie i opiekę przewodnika. W ten sposób w ciągu roku odwiedza nas blisko 2000 zwiedzających, także gości z najodleglejszych zakątków świata np. z Malezji, Chin czy Brazylii.