• Elektrownia Turów nie miała wpływu na przerwy w dostawach prądu w Bogatyni

  04.10.2023

  Przerwy w dostawach prądu do Bogatyni w godzinach wieczornych 3 października nie miały nic wspólnego z bieżącą pracą Elektrowni Turów. W wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych doszło do zwarcia linii dystrybucyjnej 110 kV pośrednio zasilającej miasto Bogatynia. W wyniku awarii nieleżącej po stronie Elektrowni Turów zakłócona została praca dwóch bloków energetycznych, ale mimo to produkcja energii była cały czas kontynuowana w dyspozycyjnych wówczas jednostkach.

  Więcej
 • Dzień Energetyka w Elektrowni Turów

  08.09.2023

  8 września br. swoje doroczne święto obchodzili energetycy z Elektrowni Turów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Podczas akademii uhonorowano szczególnie zasłużonych pracowników odznaczeniami państwowymi i branżowymi.

  Więcej
 • PGE GiEK sponsorem tytularnym Klubu Sportowego Turów ze Zgorzelca

  18.07.2023

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE kontynuuje współpracę z Klubem Sportowym Turów ze Zgorzelca w sezonie 2023-2024. PGE GiEK będzie wspierać pierwszą drużynę koszykówki mężczyzn oraz szkolenia dzieci i młodzieży.

  Więcej
 • PGE GiEK gratuluje stypendystom klas patronackich PGE

  23.06.2023

  Uczniowie klas patronackich PGE, funkcjonujących w lokalnych szkołach branżowych i technicznych, odebrali dziś listy gratulacyjne od spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało 78 tegorocznych stypendystów ze szkół w Bełchatowie i Turowie. Uczniowie otrzymali stypendia naukowe w wysokości 2500 zł za semestr. 

  Więcej
 • Kompleks Turów dla lokalnej społeczności z Czech (EN, CZ)

  24.05.2023

  Więcej
 • Wielkie sprzątanie lasu w pobliżu Kompleksu Turów w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”

  25.04.2023

  Blisko 50-ciu uczniów z bogatyńskich i zgorzeleckich szkół ponadpodstawowych wraz z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów oraz Nadleśnictwa Pieńsk wzięło udział w akcji sprzątania lasu w ramach cyklicznie realizowanego projektu Grupy PGE pn. „Lasy pełne Energii”. Wspólnie udało się zebrać ok. 300 kg śmieci.

  Więcej
 • Elektrownia Turów będzie współpracować z żołnierzami WOT

  02.03.2023

  Elektrownia Turów, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE podpisała porozumienie z 16. Dolnośląską Brygadą Obrony Terytorialnej. W efekcie nawiązanej współpracy, żołnierze obrony terytorialnej będą mieli możliwość poznać obiekt infrastruktury energetycznej, a także odbyć szkolenie w zakresie reagowania na skutki ewentualnych klęsk żywiołowych.

  Więcej
 • PGE GiEK dla lokalnej społeczności z regionu turoszowskiego w 2022 roku

  16.02.2023

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE w 2022 roku przeznaczyła ponad 2,6 mln zł na realizację kilkudziesięciu projektów sponsoringowych i pomocowych w lokalizacji Kopalni i Elektrowni Turów. Projekty inicjowane przez okoliczne samorządy z lokalizacji turoszowskiej, podległe im jednostki czy organizacje pozarządowe, dotyczyły m.in. zdrowia, edukacji, kultury i sportu oraz wsparcia uchodźców z Ukrainy.

  Więcej
 • PGE GiEK sponsorem świąteczno-noworocznych koncertów

  13.01.2023

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE wsparła świąteczno-noworoczne koncerty kolęd i pastorałek, które zorganizowano dla mieszańców Bogatyni i Parzna oraz występ „Arki Noego” z okazji Święta Trzech Króli w Jeleniej Górze.

  Więcej
 • Elektrownia Turów kolejny raz ze Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

  21.12.2022

  Komisja Wyboru Liderów Bezpiecznej Pracy przy Centralnym Instytucie Ochrony Pracy (CIOP) w Warszawie po raz kolejny przyznała Elektrowni Turów, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy. Wyróżnienie to przyznawane jest przedsiębiorstwom, które w swoich zakładach w sposób szczególny prowadzą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.

  Więcej

Nasze oddziały

elturow_site