• Dzień Energetyka w Kompleksie Turów

  10.09.2021

  Pracownicy Elektrowni Turów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, obchodzili 10 września branżowe święto. Wielu z nich otrzymało wyróżnienia i gratulacje za dobrą pracę.

  Więcej
 • Blok 7 o mocy 496 MW w Elektrowni Turów w pełnej dyspozycji dla operatora systemu przesyłowego

  24.07.2021

  Po planowanym postoju, zakończony został rozruch bloku o mocy 496 MW w Elektrowni Turów. Jednostka jest gotowa do pracy i może już produkować energię elektryczną, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez operatora systemu przesyłowego.

  Więcej
 • PGE: Nowy blok w Elektrowni Turów został zaprojektowany i wykonany prawidłowo, obecny postój jest planowy

  20.07.2021

  Nowy blok energetyczny w Elektrowni Turów oddany został oddany do eksploatacji w maju br. Blok obecnie jest w postoju zaplanowanym i uzgodnionym z Generalnym Wykonawcą inwestycji – konsorcjum firm Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH, Budimex SA oraz Técnicas Reunidas SA, co wynika wprost z zapisów kontraktu. Wszystkie działania prowadzone obecnie na nowym bloku mają na celu jego dalszą, stabilną pracę w przyszłości.

  Więcej
 • PGE: lokalne społeczności powinny być beneficjentami sprawiedliwej transformacji – uczestnicy polsko-czesko-niemieckiej debaty o przyszłości regionów górniczych

  12.07.2021

  Zdefiniowanie wyzwań stojących przed samorządami, konieczność ponadgranicznej współpracy oraz stworzenia nowej wizji dla regionu i jego mieszkańców. To główne tematy debaty pt. „Wspólna przyszłość regionów górniczych położonych w trójstyku granic PL-CZ-DE. Gospodarka, Społeczeństwo, Środowisko”, która 9 lipca br. odbyła się w Bogatyni z inicjatywy PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

  Więcej
 • Fundacja PGE przekazała darowiznę dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni

  12.07.2021

  Fundacja PGE wsparła finansowo szpital w Bogatyni. Przekazane środki pozwolą na wprowadzenie rozwiązań mających na celu ograniczenie wpływu placówki na środowisko naturalne.

  Więcej
 • PGE udostępnia protokół z konsultacji transgranicznych ze stroną czeską

  22.05.2021

  PGE Polska Grupa Energetyczna opublikowała protokół z października 2019 roku, kończący konsultacje transgraniczne z Republiką Czeską ws. przedłużenia koncesji dla Kopalni Turów do 2044 r. Konsultacje ze stroną czeską prowadzone były przez 5 lat z ponadstandardową intensywnością. W protokole z uzgodnień, Czesi przyjęli zaproponowane przez kopalnię środki minimalizujące wpływ kopalni na przygraniczne tereny czeskie. Na tej podstawie kopalnia otrzymała decyzję środowiskową, a w dalszej kolejności koncesję na wydobycie do 2044 r. Mimo to Czesi domagają się natychmiastowego zamknięcia Kopalni Turów.

  Więcej
 • Prezes PGE Wojciech Dąbrowski: Decyzja TSUE podważa Europejski Zielony Ład. To zwykły szantaż

  21.05.2021

  PGE Polska Grupa Energetyczna nie może zgodzić się na zamknięcie kopalni w Turowie. Oznaczałoby to automatyczne wyłączenie elektrowni, która dostarcza prąd do 3,7 mln gospodarstw domowych.

  Więcej
 • Blok w Elektrowni Turów oddany do eksploatacji

  14.05.2021

  14 maja 2021 roku nastąpiło oficjalne przekazanie do eksploatacji bloku energetycznego o mocy 496 MW w Elektrowni Turów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Inwestycja w Turowie była ostatnim projektem budowy bloku energetycznego opalanego paliwem konwencjonalnym w Grupie PGE.

  Więcej
 • Elektrownia Turów pomoże Bogatyni w walce z niską emisją i smogiem

  07.04.2021

  Trzciniec, dzielnica Bogatyni, w sąsiedztwie której funkcjonuje kopalnia i elektrownia w Turowie, zostanie podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej. 26 marca 2021 roku przedstawiciele PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Gminy Bogatynia oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bogatyni podpisali list intencyjny w tej sprawie. Dostarczenie mieszkańcom bogatyńskiego Trzcińca ciepła wyprodukowanego w należącej do PGE GiEK Elektrowni Turów przełoży się na redukcję smogu i zjawiska niskiej emisji powstającego w wyniku nieefektywnego spalania paliw w domowych piecach.

  Więcej
 • Przedszkolaki z bogatyńskiego przedszkola poznały tajniki pracy Elektrowni Turów

  09.03.2021

  Elektrownia Turów, należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, przyłączyła się do akcji „Rodzic ekspert” organizowanej przez Przedszkole Samorządowe nr 5 w Bogatyni. Jej celem jest prezentacja przedszkolakom różnych zawodów, ciekawostek i tajników z nimi związanych. W ostatnim czasie przedszkole w Bogatyni odwiedził pracownik Elektrowni Turów, który opowiedział dzieciom, jak powstaje energia elektryczna.

  Więcej

Nasze oddziały

elturow_site