– Spółka PGE GiEK angażuje się w interesujące i znaczące przedsięwzięcia kulturalne w obrębie regionów, gdzie prowadzi swoją działalność. Naszej aktywności nie mogło zabraknąć więc w okresie świątecznym, przy organizacji okolicznościowych koncertów, które sprawiają, że ten czas nabiera wyjątkowego charakteru – mówi Sławomir Podkówka, wiceprezes ds. finansowych, reprezentujący zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Projekt „Kolędy i pastorałki na góralską nutę", zrealizowany na początku bieżącego roku w Parznie oraz w Bogatyni, to idea Stanisława Karpiela-Bułecki oraz Szymona Chyc-Magdzina. Muzycy wraz z zespołem Góralscy Kolędnicy podczas koncertów zaprezentowali ponadczasowe kolędy i góralskie pastorałki. Dzięki występom uczestnicy mieli okazję poznać góralski folklor, związany z regionem Podhala.

W Bogatyni koncert odbył się 6 stycznia br. w Parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbe. Z kolei w Parznie podhalańscy artyści wystąpili 7 stycznia w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

PGE GiEK wsparła także występ zespołu „Arka Noego”, który zorganizowano w ramach obchodów Święta Trzech Króli w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze – Cieplicach.

elturow_site