Nasze oddziały

Studenci, pracownicy, emeryci, dorośli i dzieci - każdy znalazł coś dla siebie. O tym jak węgiel zamienia się w energię elektryczną opowiadali przewodnicy. – Zwiedzanie rozpoczęliśmy tradycyjnie przy tablicy informacyjnej, na której przedstawiona jest historia elektrowni,  później udaliśmy się w głąb zakładu – mówił przewodnik, Piotr Janiak, inspektor nadzoru z wydziału TMO.  – Największe zainteresowanie wzbudziła kruszarka i turbinownia. Oprócz tego pokazywaliśmy zwiedzającym zasobnik szczelinowy, elektrofiltr, kotłownię, maszynownię oraz taras widokowy, z którego widać plac budowy nowego bloku – wymieniał.

– Taka akcja jak Dni Otwarte poszerza świadomość. Cieszę się, że po raz pierwszy zobaczyłem elektrownię z bliska, poznałem cały proces wytwarzania energii, dowiedziałem się dlaczego jest rozbudowywana – mówił Karol z Mysłowic, jeden z uczestników. – Plac budowy nowoczesnego bloku robi ogromne wrażenie  – dodał.

Elektrownia zachwyca, zdumiewa, zapiera dech w piersiach, budzi podziw, a co najważniejsze produkuje energię elektryczną z zachowaniem wszelkich najnowocześniejszych standardów. Z ciekawości, dla celów edukacyjnych lub z sentymentu - każdy powód był dobry, aby odwiedzić elektrownię w ramach Dnia Otwartego. Zapraszamy za rok!

 

 

elturow_site