• PGE GiEK rozmawia z Czechami i Niemcami na temat transformacji energetycznej

  13.06.2024

  Przedstawiciele strony polskiej, czeskiej i niemieckiej spotkali się w czeskim Libercu, gdzie dyskutowali o przyszłości terenów górniczych, znajdujących się w regionie trójstyku granicy polsko-czesko-niemieckiej. Spotkanie odbyło się w ramach konferencji „Sprawiedliwa Transformacja Trójziemia”, zorganizowanej przez Kraj Liberecki.

  Więcej
 • Jacek Kaczorowski prezesem Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie

  13.06.2024

  Jacek Kaczorowski, Prezes Zarządu spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, został powołany na stanowisko prezesa zarządu Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, zrzeszającego największych wytwórców energii elektrycznej w Polsce.

  Więcej
 • Pracownicy Kopalni i Elektrowni Turów wraz z młodzieżą posprzątali las w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”

  22.04.2024

  Tuż przed przypadającym na 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi, pracownicy Kopalni i Elektrowni Turów, należących do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, po raz kolejny posprzątali jeden z okolicznych lasów. Akcja, do której zostało zaproszonych także blisko 100 uczniów z lokalnych szkół średnich, odbyła się w ramach cyklicznego projektu Grupy PGE pn. „Lasy pełne Energii”. Podczas sprzątania zebrano w sumie ponad pół tony zalegających w lesie śmieci.

  Więcej
 • Elektrownia Turów nie miała wpływu na przerwy w dostawach prądu w Bogatyni

  04.10.2023

  Przerwy w dostawach prądu do Bogatyni w godzinach wieczornych 3 października nie miały nic wspólnego z bieżącą pracą Elektrowni Turów. W wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych doszło do zwarcia linii dystrybucyjnej 110 kV pośrednio zasilającej miasto Bogatynia. W wyniku awarii nieleżącej po stronie Elektrowni Turów zakłócona została praca dwóch bloków energetycznych, ale mimo to produkcja energii była cały czas kontynuowana w dyspozycyjnych wówczas jednostkach.

  Więcej
 • Dzień Energetyka w Elektrowni Turów

  08.09.2023

  8 września br. swoje doroczne święto obchodzili energetycy z Elektrowni Turów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Podczas akademii uhonorowano szczególnie zasłużonych pracowników odznaczeniami państwowymi i branżowymi.

  Więcej
 • PGE GiEK sponsorem tytularnym Klubu Sportowego Turów ze Zgorzelca

  18.07.2023

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE kontynuuje współpracę z Klubem Sportowym Turów ze Zgorzelca w sezonie 2023-2024. PGE GiEK będzie wspierać pierwszą drużynę koszykówki mężczyzn oraz szkolenia dzieci i młodzieży.

  Więcej
 • PGE GiEK gratuluje stypendystom klas patronackich PGE

  23.06.2023

  Uczniowie klas patronackich PGE, funkcjonujących w lokalnych szkołach branżowych i technicznych, odebrali dziś listy gratulacyjne od spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało 78 tegorocznych stypendystów ze szkół w Bełchatowie i Turowie. Uczniowie otrzymali stypendia naukowe w wysokości 2500 zł za semestr. 

  Więcej
 • Kompleks Turów dla lokalnej społeczności z Czech (EN, CZ)

  24.05.2023

  Więcej
 • Wielkie sprzątanie lasu w pobliżu Kompleksu Turów w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”

  25.04.2023

  Blisko 50-ciu uczniów z bogatyńskich i zgorzeleckich szkół ponadpodstawowych wraz z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów oraz Nadleśnictwa Pieńsk wzięło udział w akcji sprzątania lasu w ramach cyklicznie realizowanego projektu Grupy PGE pn. „Lasy pełne Energii”. Wspólnie udało się zebrać ok. 300 kg śmieci.

  Więcej
 • Elektrownia Turów będzie współpracować z żołnierzami WOT

  02.03.2023

  Elektrownia Turów, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE podpisała porozumienie z 16. Dolnośląską Brygadą Obrony Terytorialnej. W efekcie nawiązanej współpracy, żołnierze obrony terytorialnej będą mieli możliwość poznać obiekt infrastruktury energetycznej, a także odbyć szkolenie w zakresie reagowania na skutki ewentualnych klęsk żywiołowych.

  Więcej

Nasze oddziały

elturow_site