• Kompleks Turów dla lokalnej społeczności z Czech (EN, CZ)

  24.05.2023

  Więcej
 • Wielkie sprzątanie lasu w pobliżu Kompleksu Turów w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”

  25.04.2023

  Blisko 50-ciu uczniów z bogatyńskich i zgorzeleckich szkół ponadpodstawowych wraz z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów oraz Nadleśnictwa Pieńsk wzięło udział w akcji sprzątania lasu w ramach cyklicznie realizowanego projektu Grupy PGE pn. „Lasy pełne Energii”. Wspólnie udało się zebrać ok. 300 kg śmieci.

  Więcej
 • Elektrownia Turów będzie współpracować z żołnierzami WOT

  02.03.2023

  Elektrownia Turów, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE podpisała porozumienie z 16. Dolnośląską Brygadą Obrony Terytorialnej. W efekcie nawiązanej współpracy, żołnierze obrony terytorialnej będą mieli możliwość poznać obiekt infrastruktury energetycznej, a także odbyć szkolenie w zakresie reagowania na skutki ewentualnych klęsk żywiołowych.

  Więcej
 • PGE GiEK dla lokalnej społeczności z regionu turoszowskiego w 2022 roku

  16.02.2023

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE w 2022 roku przeznaczyła ponad 2,6 mln zł na realizację kilkudziesięciu projektów sponsoringowych i pomocowych w lokalizacji Kopalni i Elektrowni Turów. Projekty inicjowane przez okoliczne samorządy z lokalizacji turoszowskiej, podległe im jednostki czy organizacje pozarządowe, dotyczyły m.in. zdrowia, edukacji, kultury i sportu oraz wsparcia uchodźców z Ukrainy.

  Więcej
 • PGE GiEK sponsorem świąteczno-noworocznych koncertów

  13.01.2023

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE wsparła świąteczno-noworoczne koncerty kolęd i pastorałek, które zorganizowano dla mieszańców Bogatyni i Parzna oraz występ „Arki Noego” z okazji Święta Trzech Króli w Jeleniej Górze.

  Więcej
 • Elektrownia Turów kolejny raz ze Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

  21.12.2022

  Komisja Wyboru Liderów Bezpiecznej Pracy przy Centralnym Instytucie Ochrony Pracy (CIOP) w Warszawie po raz kolejny przyznała Elektrowni Turów, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy. Wyróżnienie to przyznawane jest przedsiębiorstwom, które w swoich zakładach w sposób szczególny prowadzą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.

  Więcej
 • Nieograniczony przetarg pisemny na sprzedaż nieruchomości

  19.12.2022

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów, ogłasza nieograniczony przetarg pisemny na sprzedaż nieruchomości.

  Więcej
 • Grupa PGE wsparła region zgorzelecki przy wnioskowaniu o unijne środki

  08.12.2022

  Grupa PGE przygotowała wszystkie niezbędne dokumenty, aby region zgorzelecki mógł zostać objęty finansowaniem w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji („FST”). Komisja Europejska zdecydowała jednak, że w tej rundzie finansowania środki z FST mogą trafić jedynie do regionów, w których nastąpią wyłączenia bloków w elektrowniach węglowych przed 2030 rokiem. W Elektrowni w Turowie wyłączenia jednostek wytwórczych planowane są po tym terminie.  W związku z tym region zgorzelecki będzie mógł starać się o środki z FST w kolejnej edycji tego funduszu i może liczyć na współpracę i pełne wsparcie ze strony Grupy PGE.

  Więcej
 • PGE fundatorem sztandaru szkoły w Biedrzychowicach

  09.11.2022

  Dolnośląski Zespół Szkół w Biedrzychowicach otrzymał imię Marii Konopnickiej. Podczas uroczystości nadania imienia szkole przekazano również nowy sztandar. Inicjatywa została zrealizowana dzięki zaangażowaniu spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oraz Fundacji PGE z Grupy PGE.

  Więcej
 • Sztuka pomaga zrozumieć świat autyzmu – rozstrzygnięcie konkursu „Autyzm, to takie coś…?”

  08.11.2022

  W zgorzeleckim Centrum Handlowym PLAZA odbył się finał konkursu plastycznego „Autyzm, to takie coś…?” skierowanego do dzieci w wieku 5-15 lat, zorganizowanego przez Fundację Autilio, przy wsparciu PGE GiEK oraz Fundacji PGE z Grupy PGE. 

  Więcej

Nasze oddziały

elturow_site